řekli o mě

…už jako malá jsem ráda a se zaujetím četla recenze na zadním přebalu knih. A tak jsem požádala o hodnocení ty, co mě znají nejlépe.

„Nahed je zralá žena se silným osobním příběhem. Své zkušenosti nabyla nejen studiem psychoterapie, ale především životem ve dvou odlišných kulturách. Dětství a ranou dospělost prožila v Damašku i v Alžíru, v prostředí, kde duchovno, tradice a rituály jsou součástí denního života. Kombinací odborného studia v České republice, kde již více než deset let, dává její práci originální přístup. Je ztělesněním ženskosti, která není v evropské kultuře obvyklá. Už pro své česko-židovsko-syrské kořeny, a právě pro tento jemný esprit, je skvělým pomocníkem jak pro individuální tak pro párovou terapii.“

Dětství

Od mého narození má rodina cestovala, protože táta měl vždy na 4 – 7 let pracovní smlouvu, pokaždé v jiné zemi. Díky tomu jsem měla možnost poznat více kultur.

Moudrost, ticho a mír pouště Alžíru, kde jsem jako čtyřletá překypovala živoucí energií, veselostí a nespoutaností stále v přírodě, se zvířaty. V té době měla maminka v kočárku mou sestřičku a táta zodpovědnost za výstavby v blízkosti města Zéralda.

Životem překypující Damašek s mou početnou rodinou, kde v kruhu blízkých jsem se radovala z hudby, tance, pečování žen o sebe navzájem se všemi rituály, zvyky a tradicemi, denním životem s bylinami a vařením, učila jsem se mnoha dovednostem tím nejpřirozenějším způsobem. Od babičky a tetiček, v hloučku sestřenic a bratranců se všemi dětskými veselostmi a tajnostmi, kdy jsme divocí běhali v uličkách nejstaršího žijícího města.

Mé dětství ve mě září jako slunce zemí, ve kterých jsem vyrůstala.

Studium

SŠ zdravotně sociálně právní jsem absolvovala s vyznamenáním a maturovala z psychologie. Psychologii se dále věnuji 25 let. Jsem samouk a jak říkává můj oblíbený učitel Jan Knop:

,,Šedivá je teorie, jen strom života věčně zelená se.“ – Johann Wolfgang von Goethe

Když jsem se po ročním studijním pobytu v Anglii vrátila do rodné Prahy rozhodla jsem se pro studium na ESMA, tj. španělská VŠ ekonomického směru. Jezdili jsme na obhajoby do Barcelony. V průběhu 5 let studia jsem v Praze pracovala, nejdříve jako asistentka PR a pak jako ředitelka HR.

Poslání / podnikání

Mám ráda lidi a práci spojenou s lidmi. Vlastním dar veliké empatie, který pomáhá lidem a tak jsem se nasměrovala na tuto profesi.

Věnuji se terapii partnerských vztahů, psychosomatice, práci s tělem, supervizi a tak se mé studium ubírá tímto směrem.

Po studiu jsem se vrátila do Damašku na půl roku a čerpala nejen kontakty na obchodních veletrzích. Díky tomu jsem se stala mostem mezi blízkým Východem a střední Evropou.

Rodina

Dalších 5 let jsem strávila na cestách, neustále jsem byla s klienty, nebo po továrnách, na počítači a po úřadech. Měla jsem ráda svou práci byla to zábava a pak mi najednou mělo být třicet let a já si uvědomila, že chci rychle také lásku a dítě.

 

Napsala jsem si do diáře, kdy chci mít dítě a stalo se.

Ve 29 letech jsem byla na jaře zamilovaná a těhotná. Nakonec jsem usoudila, že můj partner není ten pravý pro rodinný život, o kterém jsem začala snít. A tak mi přišel do života můj nynější muž. Do roka byla svatba a druhé dítě na cestě. Přestěhovali jsme se do Krkonoš, kde je to pro rodinný život podle mne ideální.

Bude mi ctí být svědkem vašich životních rozhodnutí a změn. Můžu být nápomocna tím, že u toho budu s vámi pro váš lepší pocit, že je to bezpečné, že na to nejste sami a zvládnete to.